Urbanowicz Studio Architektury

 dr inż. arch. Barbara Urbanowicz

gallery/318-49940_facebook logo
gallery/logo www pink żarówka

Projektowane pomieszczenia: duża łazienka, mała łazienka

Cele: większa łazienka - ukryć pralkę i suszarkę bębnową; wykorzystać ściankę przy wc (obudowę geberitu); zmieścić prysznic i wannę; łatwość utrzymania porządku.

mniejsza łazienka - zmieścić na mikroskopijnej przestrzeni wc, umywalkę i kabinę prysznicową, nie przytłaczając łazienki.

Rozwiązania: większa łazienka - pralkę i suszarkę ukryto w masywnej zabudowie z umywalką, nadano jej jasne barwy by nie przytłaczała. W celu zniwelowania "wagi" tak dużego mebla osadzono go na tle lustra. Zabudowę po bokach geberitu wykorzystano na szafki (całość obudowana płytą meblową) - w jednej z nich brudownik. Wanna została zintegrowana z prysznicem tworząc jeden higieniczny ciąg. Spójność została podkreślona białą obudową wanny przechodzącą płynnie w  murek-półkę na kosmetyki pod prysznicem.

mniejsza łazienka - zrezygnowano z typowej kabiny z ćwierćkoła która by zdezintegrowała wnętrze, na rzecz drzwi prysznicowych. Tafle na ścianie naprzeciwległej do wejścia pokryto lustrem by optycznie powiększyć pomieszczenie. Dobrano niewielkie i obłe urządzenia sanitarne.

Dom w Gliwicach - Łazienkowe wyzwania

gallery/lazienka gora 03 ab
gallery/lazienka gora 03 aa
gallery/lazienka gora 03 ad
gallery/lazienka gora 03 ac
gallery/lazienka gora 03 ae
gallery/a ld2
gallery/a ld1
gallery/a ld3
gallery/a ld4